Svatý Martin

V pátek 11. listopadu jsme si s žáky připomněli svátek svatého Martina. V dávných dobách tento svátek představoval přelom hospodářského cyklu na venkově a není tolik populární, přesto se některé tradice zachovaly a ty jsme si společně připomněli. V rámci projektového dne jsme si řekli, kdo byl svatý Martin a proč na svátečním stole nesmí chybět husa. Vyrobili jsme si koně, podkovy, meče, pláště a společně jsme si v tematicky vyzdobené tělocvičně zasoutěžili. Svatomartinskými rohlíčky jsme obdarovali nejenom přítomné chlapce, ale všechny ve škole a jen se po nich zaprášilo. Nakonec jsme si symbolicky připili ,,Svatomartinským vínem“, které nahradila nealkoholická ,,Vinea“. Celý projekt se nám velmi vydařil, ale chyběl nám sníh, který měl Martin přivézt a museli jsme ho nahradit papírovými vločkami. Snad se příští rok polepší.