Návštěva dopravního hřiště

Dne 10. 11. 2023 jsme s žáky naší školy zavítali na dětské dopravní hřiště v Nymburce. Nejprve nás tu čekalo povídání o tom, jak se máme chovat na silnici jako chodci i jako cyklisté. Poté nám bylo promítnuto několik instruktážních videí k této tématice a seznámili jsme se také s nejčastějšími dopravními značkami, které můžeme v provozu vidět. Nakonec, poučeni o pravidlech silničního provozu, si děti nasadily helmy a nasedly na zapůjčená jízdní kola, aby si mohly v praxi vyzkoušet jízdu na cvičném hřišti s dopravním značením.  Z návštěvy dopravního hřiště si všichni odnášeli nové i „osvěžené“ informace o tom, jak se bezpečně a ohleduplně chovat v dopravním provozu, ale také drobné dárkové předměty BESIP.

I. Tvrzická, H. Ouředníčková