Dny medu s přípravnou třídou

Přípravná třída se zúčastnila akce „Dny medu“ konané v místním kulturním domě. Děti se dozvěděly nové informace o včelkách, měly možnost si vyzkoušet jak se stáčí med, shlédly pohádku „Jak štěňátko dostalo chuť na med“, měly možnost včelky pozorovat v plástvích a také si mohly vymalovat obrázek. Všichni už umí rozeznat včely od vos podle barvy, vědí kolik má včela očí a nohou. Děti byly zvídavé a vše je zajímalo. Následně jsme si v jiný den ve třídě udělali s dětmi společné vyučovací dopoledne, kdy jsme na téma včel navázali, zopakovali jsme si některé informace, děti pracovaly na různých stanovištích, kde si prohlédly knížky, složily puzzle a vypracovaly pracovní úkol. Za odměnu si děti mohly med i ochutnat.

Bc. Vendula Ivanová

Dana Hradečná