Škola hrou

Interaktivní a robotické hračky jsou výborným pomocníkem při rozvíjení základního programování i pro naše žáky. Proto i my tyto hračky pravidelně využíváme při výuce. Dnes jsme se učili krokovat nejenom pomocí šipek, ale i s mTinym, s kterým jsou všichni kamarádi. MTinyho jsme použili při probírání tématu „Rodina“.

V rámci tohoto tématu jsme si vyprávěli o členech rodiny i jejich povinnostech a právech. Názorně jsme si ukázali, jak je jakákoliv činnost jednoduchá, když si navzájem pomáháme a spolupracujeme. Jak jsme si to vyzkoušeli? Při tom, co máme všichni rádi a to je příprava jídla. Tentokrát jsme si připravili pomazánky, z kterých jsme si pak vytvořili výborné chuťovky, které jsme si ozdobili zeleninou. Všem to moc chutnalo.